KLÁRA LUKEŠOVÁ architekt

zahlavi.jpg
Projekt zubní laboratoře 2017
Předmětem projektu je grafický návrh uspořádání prostorů zubní laboratoře, rozvržení a design mobiliáře.

Dispoziční řešení
Prostory pro novou zubní laboratoř se nachází ve starším činžovním domě v centru města.
Za vstupními dveřmi se nachází prostorná hala, která bude sloužit jako čekárna a recepce pro občasné příchozí klienty. Recepce bude zároveň pracovní kout administrativního pracovníka. Vlevo od vstupu bude nově vybudována prosklená stěna s dveřmi, která oddělí zázemí pracoviště. V zadní místnosti bude šatna a WC. Z haly vedou dveře do odpočinkové místnosti majitele firmy a koupelny. Hlavní místnosti (pracovny) jsou průchozí a 2 z nich přístupné z haly – sádrovna, laboratoř a „keramika“ (místnost s čistým provozem).

Barvy a materiály
V interiéru budou použity neutrální barvy.
Podlaha je z masívních dubových parket.
Stěny budou bílé. V každé ze tří hlavních místností bude jedna stěna vylíčena světle šedou barvou a v recepci budou šedé 2 stěny. Na zdi proti recepčnímu pultu bude na stěně instalováno logo firmy (vyřezané z oceli).

Nábytek
Do pracoven je navržen nábytek v jednotném stylu, který splňuje náročné technické i designové požadavky.

Laboratoř
Laboratorní stoly jsou specifické dle potřeb laborantů. Do stolů je zabudovaný přívod plynu, stlačený vzduch a odsávání. Bude vyrobeno 8 typových stolů. Jeden laboratorní stůl bude atypický a bude umístěn v místnosti „keramiky“. Do laboratoře budou jako úložné prostory vyrobeny komody se zásuvkami.

Keramika
Místnost keramiky tvoří čistý provoz, kde se výrobky dokončují. Budou zde běžné pracovní stoly se zásuvkami (4 kusy) a skříňky s pracovní deskou, na které budou usazeny pece a pod stoly kompresory. Navíc v této místnosti bude stůl pro šéfa spolu s laboratorním stolem. Jeden stůl je určen pro práci na PC.

Sádrovna
Sádrovna je náročná na hluk a prašnost. Budou zde pracovní pulty s úložným prostorem, dřez s odkalovačem, pece, kompresor, licí stroj a další.

V náhledech je prostor recepce a laboratoře.
Arus 3D rec1.jpg
Arus 3D rec3.jpg
Arus 3D rec2.jpg
Arus 3D lab1.jpg
Arus 3D lab2.jpg
Arus 3D lab3.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one