Hostel Mitte Brno

Byla jsem přizvána k zajímavému projektu - navrhnout vybavení pokojů v brněnském stylovém hostelu Mitte. Hostel Mitte (německy střed) sídlí v historickém domě (1659) ve středu Brna na Panské ulici číslo 11. 

V malé, stylové budově s autentickou atmosférou je celkem 29 lůžek. Na výběr jsou pokoje od jednolůžkového po šestilůžkový, od druhého podlaží po páté.
Součástí hostelu je i malá kavárna, odkud lze přes okno pozorovat ruch uprostřed dnešního Brna. Pěšky je to odtud minutu do obchodu, dvě minuty do kina, tři minuty do hospody, čtyři minuty na hlavní náměstí, pět minut na vlak a šest minut do parku.

Hostel nabízí ubytování v pokojích pojmenovaných po osobách a událostech, které zanechaly v našem kraji nezapomenutelnou literární, výtvarnou, vědeckou či politickou stopu. 

Donedávna to byly pokoje: Austerlitz, Tugendhat, Janáček, Gödel a Kundera. Já jsem byla přizvána ve chvíli, kdy se hostel rozšířil do vedlejší budovy o další tři apartmány: Parnas, Haas a Fuchs                                              

Musím podotknout, že jsem investorům dala grafický návrh, ale realizaci zvládli pomocí stolaře, kováře, grafika a dalších sami a to včetně shánění dobového nábytku.